Profesjonalne gwoździarki akumulatorowe i gazowe

Jaką gwoździarkę wybrać?

Wybór odpowiedniej gwoździarki pomaga usprawnić wykonywane prace budowlane oraz remontowe. Jest on szczególnie ważny, ponieważ warto zaopatrzyć się w narzędzia, które służą na lata oraz odpowiadają indywidualnym wymaganiom. Gwoździarka znajduje zastosowanie na wielu polach. Służy do mechanicznego wbijania gwoździ w różne powierzchnie (na przykład drewniane, betonowe czy stalowe). Dzięki niej to działanie może być znacznie szybsze oraz bardziej precyzyjne. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tych urządzeń różniących się między sobą kilkoma aspektami, na które szczególnie warto zwrócić uwagę, będąc zainteresowanym zakupem.

Typy gwoździarek

Gwoździarki akumulatorowe to są urządzenia, które najbardziej nadają się do pracy z elementami drewnianymi. Są zasilane poprzez akumulator, który można uprzednio naładować, dzięki czemu stają się sprzętem mobilnym, nie wymagającym ciągłego podłączenia do gniazdka. Silnik zasilany poprzez akumulator, wprawia w ruch wbijak, który posuwiście wtłacza gwoździe w daną powierzchnię. Gwoździarka akumulatorowa nie jest urządzeniem o największej mocy, jednak jej plusem jest to, że nie wymaga wymieniania żadnych jej elementów, jak w przypadku innych rodzajów tego typu urządzeń.​

Polecane modele:

Gwoździarki gazowe cechują się większą mocą niż gwoździarki akumulatorowe. Posiadają one pojemnik wypełniony mieszanką gazową (propan–butan), która zostaje wypuszczona po to, by doszło do kontrolowanego wybuchu, dzięki któremu z urządzenia wypychany jest gwóźdź przy użyciu bardzo dużej siły. Dzięki temu to narzędzie jest odpowiednie dla prac z konstrukcjami twardszymi i bardziej wymagającymi, czyli na przykład metalowymi lub betonowymi. Urządzenia pochodzące od sprawdzonych producentów posiadają zabezpieczenia przed niekontrolowaną eksplozją gazu. Ponadto, gwoździarki gazowe również są mobilne, ponieważ posiadają akumulator, który pozwala na użytkowanie ich bez podłączenia do zasilania, jeżeli wcześniej został on naładowany.

Gwoździarki pneumatyczne działają najczęściej przy użyciu sprężarki powietrza. Sprężone powietrze w momencie naciśnięcia spustu urządzenia zostaje uwolnione, dzięki czemu wypycha gwóźdź z magazynka. Kupując tego typu sprzęt należy mieć na uwadze, jaka moc nas interesuje. Najczęściej sprężarki mają dużą moc wystrzału, dlatego na pewno sprawdzą się w pracach na powierzchniach drewnianych. Są bardzo precyzyjne i umożliwiają wbijanie gwoździ pod różnym kątem. Gwarantują również szybką i sprawną pracę.

Polecane modele:

Jakie kwestie należy brać pod uwagę przy wyborze gwoździarki?

Koszty – ceny gwoździarek wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, dlatego warto przeanalizować swoje możliwości finansowe, biorąc pod uwagę również akcesoria do urządzenia (dodatkowy akumulator czy nabój propan–butan).

Zastosowanie – istotne jest również to do jakiego podłoża będzie ona wykorzystywana. W zależności czy będą to powierzchnie drewniane, betonowe czy stalowe, warto wybrać sprzęt, który jest dedykowany do konkretnego działania, aby uniknąć dyskomfortu związanego z jego użytkowaniem i mieć pewność jego sprawnej pracy.

Rodzaje gwoździ – gwoździarkę należy wybrać zważając również na to, do jakich typów gwoździ jest ona przeznaczona. Najczęściej dane urządzenie ma miejsce na dwa lub trzy różne ich rodzaje, dlatego warto wcześniej przeanalizować to, z jakich my będziemy korzystać, aby wybrać sprzęt, który będzie miał odpowiednie dla nas zastosowanie.

Waga – dopiero po zamontowaniu wszystkich akcesoriów do gwoździarki, takich jak załadowany magazynek, akumulator czy nabój można ocenić czy jest ona dobrze wyważona oraz czy jej waga nam odpowiada. Wyróżnia się magazynki taśmowe i bębnowe. Te pierwsze są lżejsze, ale jednocześnie są w stanie pomieścić mniej gwoździ. Bębnowe natomiast mieszczą ich więcej, ale są cięższe. Wybór jest zależny od indywidualnych preferencji.

Uchwyt – aby komfortowo móc korzystać z urządzenia, warto upewnić się, że posiada ono wygodny uchwyt, który nie ślizga się w rękach.

Wziernik magazynka – istnieją takie, które podczas pracy pozwalają sprawdzić, ile gwoździ pozostało w urządzeniu oraz wymagające zatrzymania działania sprzętu i ręcznego sprawdzenia.

Moc i ciśnienie pracy – poza tym, że informuje o tym, do jakich powierzchni gwoździarka jest przeznaczona, to dodatkowo mówi również o możliwej głębokości wbijania gwoździ. Przy zakupie można sprawdzić moc wystrzału urządzenia.

Gwoździarki Paslode

Firma Paslode od 1959 roku działa na rynku tworząc swoje urządzenia i nieustannie udoskonalając je w nowe technologie. Marka jest producentem gwoździarek, które cechuje wysoka jakość materiałów, z których są wykonane i efektywność pracy z nimi. Zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania, które usprawniają roboty remontowe, wykończeniowe czy stolarskie. Gwoździarki Paslode występują w różnych wariantach, między innymi można znaleźć urządzenia akumulatorowe, gazowe oraz pneumatyczne. Doświadczenie i wiedza producentów sprawiają, że chcą oni oferować swoim klientom jak najlepsze rozwiązania, które będą dopasowane do ich potrzeb i pomogą w ułatwianiu codziennej pracy.

Chcąc wybrać odpowiednią gwoździarkę należy przeanalizować każde powyższe kryterium. Pozwoli to na dokonanie odpowiedniej decyzji, dzięki czemu możliwe będzie długie i wygodne korzystanie z urządzenia. Warto również postawić na dobrą markę kupowanego sprzętu, aby mieć gwarancję jego prawidłowego i profesjonalnego działania.