Osadzaki

Osadzaki są urządzeniami służącymi do montażu bezpośredniego, czyli mocowania przy użyciu łączników ze stali, aplikowanych bezpośrednio do wnętrza powierzchni stalowej lub betonowej. Do tego celu używane są specjalnie zaprojektowane i odpowiednio umocnione gwoździe bądź kołki gwintowane. Wyróżniamy osadzaki prochowe i gazowe, w zależności od stosowanego źródła energii. W pierwszym przypadku mechanizm bazuje na wybuchu ładunku prochowego, a w drugim - mieszaniny propanu i butanu. Urządzenia te mogą się też różnić systemem zasilania.

Osadzaki gazowe pozwalają szybko i sprawnie montować całymi seriami profile ścianek działowych, a także sufity podwieszane do betonu. Co więcej, znacząco ułatwiają zakładanie instalacji grzewczych i elektrycznych. Przy ich użyciu, można również korzystać z podkładek stalowych i błyskawicznie mocować siatki, membrany i inne tego rodzaju materiały. Ponadto, służą one też do wtłaczania gwoździ o długości do 40 mm w powierzchnie wykonane z betonu, stali, cegły pełnej ceramicznej i silikatowej.

Niekwestionowaną zaletą osadzaków gazowych jest z pewnością szybkość działania, jaką zapewniają - dzięki tym urządzeniom, nie trzeba wiercić ani w materiale mocowanym, ani w podłożu. Automatycznie pobierają one gaz z pojemnika oraz gwoździe z magazynka, co również usprawnia pracę. Zamontowano w nich także odpowiednie zabezpieczenia, które zapobiegają niekontrolowanemu odpaleniu ładunku gazowego. Co ciekawe, nie ma konieczności ręcznego regulowania siły osadzenia, ponieważ urządzenie samo przystosowuje się do danego oporu powierzchni.

Polecane modele:
  • Osadzak gazowy SPIT PULSA 800E
  • Osadzak gazowy SPIT PULSA 800P
  • Osadzak gazowy SPIT PULSA 800P+
  • Osadzak gazowy SPIT PULSA InsulFast

Przy pomocy osadzaków prochowych, można bez trudu mocować blachy do konstrukcji betonowych lub stalowych na ścianach oraz dachach. Poza tym, świetnie sprawdzają się one przy zakładaniu instalacji sanitarnych i elektrycznych. Z łatwością mogą Państwo także używać ich do mocowania profili ścianek działowych do stali i betonu. Poza tym, osadzaki prochowe stosuje się też w celu zamocowania zabezpieczeń szybów instalacyjnych i windowych. Można w nich aplikować gwoździe pojedyncze o długości max. 72 mm i magazynkowe o długości max. 62 mm.

Osadzaki prochowe są łatwe w obsłudze i konserwacji, a przy tym wysoce efektywne. Podnoszą one znacząco szybkość pracy, gdyż eliminują konieczność wiercenia w materiale mocowanym oraz podłożu. Co więcej, zarówno ładunek prochowy, jak i gwoździe (w wersji z magazynkiem) przeładowują się automatycznie, co także zapewnia oszczędność czasu i wygodę. Urządzenie to charakteryzuje się też solidną konstrukcją, więc trudno w nim o uszkodzenia. Osadzak prochowy może funkcjonować w wersji pojedynczej lub magazynkowej - wszystkie akcesoria znajdują się w zestawie.

Polecane modele:
  • Osadzak prochowy SPIT PULSA P370
  • Osadzak prochowy SPIT PULSA P560

Ogromną zaletę osadzaków akumulatorowych stanowi bez wątpienia ich niezależność od innych, zewnętrznych źródeł zasilania. Urządzenia te wystarczy wcześniej naładować, a następnie można nieprzerwanie wykonywać swoją pracę przez wiele godzin. Co więcej, są proste w obsłudze i nie wymagają częstej konserwacji. Poza tym, dzięki temu, że nie hałasują i nie generują pyłu, mogą być z powodzeniem stosowane również w budynkach, które są w ciągłym użytku. Osadzaki akumulatorowe pozwalają na wykonanie mocowań wysokiej jakości, zapewniających trwałość oraz bezpieczeństwo.

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele produktów renomowanych marek w atrakcyjnych cenach, w tym między innymi rewelacyjne osadzaki Spit. Dzięki niezwykle przemyślanej, kompaktowej konstrukcji, można przy ich pomocy mocować elementy również we wszelkiego rodzaju narożach. Co więcej, są to urządzenia charakteryzujące się wysoką kulturą pracy, ponieważ nie generują dokuczliwego hałasu ani szkodliwego pyłu. Dostępne są różne modele osadzaków Spit, przeznaczone np. do montowania materiałów izolacyjnych lub tworzenia konstrukcji stalowych.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą tego typu nowoczesnych urządzeń, które stanowią znaczące ułatwienie w prowadzeniu prac remontowych oraz budowlanych. Sprowadzamy osadzaki Spit. W razie problemu z wyborem najlepszego dla Państwa modelu, z chęcią posłużymy swoją profesjonalną radą. Naszym największym priorytetem jest bowiem pełne zadowolenie klienta ze współpracy.