Gwoździarki

Gwoździarki to nowoczesne urządzenia, które posiadają wbudowany system pneumatyczny pozwalający wbijać gwoździe w niezwykle szybkim tempie. Istotne jest również z pewnością to, że nie ma konieczności ciągłego napełniania ich w czasie pracy - problem ten rozwiązuje specjalny podajnik. Niektóre modele mogą pomieścić nawet do kilkudziesięciu gwoździ na raz, dzięki czemu prace remontowe i budowlane przebiegają łatwiej oraz sprawniej. Często zdarza się, że można ręcznie ustawić konkretną głębokość wbijania się w materiał.

Gwoździarki akumulatorowe funkcjonują na bazie mechanizmu zamachowego. Ich zaletą jest z pewnością wygoda użytkowania - nie muszą Państwo szukać żadnych zewnętrznych źródeł zasilania ani zastanawiać się czy kabel sięgnie do wybranego miejsca. Wystarczy wcześniej naładować akumulator i cieszyć się nieprzerwaną pracą przez długi czas. Chcąc jeszcze bardziej zabezpieczyć się przed przymusowymi przerwami w pracy, można zaopatrzyć się w dodatkowe akumulatory, które mogą być podłączone do źródła prądu w czasie, gdy ta bateria, która jest umieszczona w gwoździarce, jeszcze bez problemu funkcjonuje. Takie rozwiązanie to nie tylko podniesienie komfortu pracy i przyspieszenie jej tempa, ale również dbanie o ochronę środowiska.


W przypadku gwoździarek akumulatorowych, mamy do czynienia z prostszą konstrukcją niż w modelach gazowych, dzięki czemu nie wymagają one dodatkowych inwestycji w celu sprawnego funkcjonowania. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że są one nieco słabsze od urządzeń zasilanych gazem. Ich zaletą jest natomiast niższa cena, więc idealnie sprawdzą się w przypadku osób, które szukają ekonomicznych rozwiązań.

Polecane modele:

Gwoździarki gazowe aplikują gwoździe dzięki wybuchom, jakie mają miejsce w ich komorze. Ze specjalnego pojemnika wpuszczany jest gaz, a z zasilanego małym akumulatorem iskrownika wydobywa się iskra generująca kontrolowaną eksplozję. W efekcie wydziela się duża ilość gazów, które poprzez rozprężanie się wypychają gwóźdź z ogromną siłą. Automatycznie ładowany jest następny, a urządzenie od razu może wystrzelić ponownie. Rozwiązanie to zapewnia niezwykle wysoką wydajność, a także ogromną energię wylatującego gwoździa, przez co rewelacyjnie sprawdza się w pracy nad betonem lub innym ciężkim materiałem. Gdy pojemnik z gazem się zużyje, trzeba po prostu wymienić go na nowy i można wrócić do pracy, aby wbić kolejne 1000-1500 gwoździ. Jeden akumulator zazwyczaj wystarcza na około 6000-8000 sztuk.

Polecane modele:

Paslode to znana i ceniona amerykańska marka, która obecnie wchodzi w skład koncernu ITW z Chicago. Firma ta już w 1959 roku skonstruowała pierwszą na świecie gwoździarkę pneumatyczną. Do dziś ich urządzenia są uważane za wyjątkowo efektywne, bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. U nas znajdą Państwo gwoździarki Paslode w atrakcyjnych cenach, a także potrzebne do nich gwoździe. Można je z powodzeniem stosować np. do konstruowania więźb dachowych, podłóg, drewnianych struktur ramowych, belek stropowych i nie tylko.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą gwoździarek gazowych i akumulatorowych firmy Paslode które dostępne są w bardzo przystępnych cenach. Mamy nadzieję, że każdy klient znajdzie u nas coś dla siebie!